Magazyny: Polska Wschodnia daleko w tyle

Wschodnia Polska pozostaje daleko za resztą kraju pod względem dostępnej powierzchni magazynowej - pisze Puls Biznesu.

Przy całkowitej powierzchni nowoczesnych magazynów w Polsce na poziomie 7,4 mln mkw. na Wschodzie znajduje się tylko około 130 tys. mkw. Właściwie jedynymi ośrodkami w tej części kraju dostrzeganymi przez deweloperów i potencjalnych najemców są Rzeszów i Lublin.
Tak zwana ściana wschodnia to wciąż biała plama na mapie magazynowego rynku. na Podkarpaciu i w Świętokrzyskiem są dwa znaczące obiekty - Zelmer w Rzeszowie i Pilkington w Sandomierzu - ale to są budynki typu BTS, budowane na zamówienie i z długimi umowami najmu. Jest jeszcze Korczowa Dolina Logistics Park, ale to inwestycja na wczesnym etapie realizacji. Zalążki rynku pojawiają się na Lubelszczyźnie, czego znakiem jest powstający kompleks Wikana Business Park w Lublinie.
- Najważniejszą przesłanką rozwoju rynku magazynowego jest stan infrastruktury transportowej i bliskość węzłów komunikacyjnych. Dodatkowymi czynnikami rozwoju sa rynek zbytu, zakłady przemysłowe czy strefy ekonomiczne - Pulsowi Biznesu mówi Wojciech Kołodziej z działu wycen i doradztwa Cushman & Wakefield.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.