Kungsleden sprzedaje nieruchomości w Polsce

Notowany na giełdzie szwedzki inwestor Kungsleden AB, reprezentowany przez międzynarodową agencję doradczą Savills, sprzedaje dwie przemysłowe nieruchomości w Bielsku-Białej na południu Polski, za łączną kwotę 12.5 mln EUR. Całkowita powierzchnia pod wynajem wynosi ok. 44.000 mkw.

Kupującym jest prywatny polski inwestor, którego reprezentuje Jones Lang LaSalle. Transakcja zostanie sfinalizowana najpóźniej do 18 września. - To w tym roku kolejna transakcja inwestycyjna, w której kupującym jest polski inwestor. To potwierdza,  że polscy inwestorzy stają się coraz bardziej agresywni i obecni na rynku, oraz są skłonni inwestować więcej w nieruchomości komercyjne, szczególnie o małym i średnim wolumenie. – mówi Marcin Purgal, starszy konsultant w dziale inwestycyjnym Savills Polska.

- Kungleden nastawia się na zakup i zarządzanie nieruchomościami w Szwecji, więc to naturalne, że obecnie sprzedajemy nasze nieruchomości w Polsce, tak jak planowaliśmy. Pozostajemy skoncentrowani na trosce o naszych klientów, rozbudowywaniu naszego portfolio i poszukiwaniu szans na korzystne transakcje. – dodaje Thomas Erséus, dyrektor zarządzający Kungsleden.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.