Kolejny etap Kraków Airport Logistics Centre zakończony

Kraków Airport Logistics Centre

Grupa Goodman otworzyła pierwszy terminal przeładunkowy typu cross-dock, realizowany w systemie built-to-suit, czyli „szyty na miarę”, w ramach Kraków Airport Logistics Centre. Terminal o powierzchni 7 584 mkw. został wynajęty przez DB Schenker Logistics.

Terminal w Krakowie to pierwsza inwestycja realizowana przez Goodman dla DB Schenker Logistics w Polsce. Goodman wybudował wcześniej dla DB Schenker obiekty o łącznej powierzchni ponad 135 000 mkw. w innych krajach europejskich, a w maju rozpoczął budowę magazynu o powierzchni 19 000 mkw. w Arnstadt pod Erfurtem w Niemczech.

Kraków Airport Logistics Center jest projektem realizowanym w formie spółki joint-venture, z równym podziałem udziałów pomiędzy Grupę Goodman i Goodman European Logistics Fund (GELF). Centrum logistyczne o docelowej powierzchni użytkowej ponad 150 000 mkw. będzie obejmował dziewięć magazynów wraz z dodatkowymi pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi. Szacuje się, że po wynajęciu wszystkich dostępnych powierzchni zatrudnienie u najemców centrum znajdzie łącznie około 1000 osób. Będzie to największe centrum logistyczne w województwie małopolskim.

W maju 2011 zakończyła się budowa pierwszego magazynu o powierzchni 14 000 mkw., który został w całości wynajęty firmom SCOT, Eurodruk-Kraków, Farutex i KMC Services. W październiku 2011 do użytku oddano drugi magazyn o powierzchni 22 400 mkw., którego najemcami zostały firmy Valeo Autosystemy, RUCH.

Kraków Airport Logistics Centre położone jest w Modliniczce pod Krakowem, w odległości czterech kilometrów od międzynarodowego lotniska Kraków – Balice. Dogodny dojazd zapewnia również sąsiedztwo autostrady A4, łączącej Kraków i Wrocław.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.