Grupa Kapitałowa Specjał zmienia siedzibę

Grupa Kapitałowa Specjał, jedna z największych firm dystrybucyjnych w Polsce, w połowie roku przeniesie swoją działalność z dotychczas zajmowanego obiektu na terenie SEGRO Logistics Park Łódź do kompleksu SEGRO Business Park Łódź. W nowej siedzibie Grupa zajmie powierzchnię ok. 6 800 mkw. W transakcji pośredniczyła agencja AXI IMMO.

Grupa Kapitałowa Specjał należy do grona największych firm dystrybucyjnych w Polsce. Działa od 1990 r. Od 2007 r. grupa rozpoczęła falę przejęć, co wpłynęło na jej dynamiczny rozwój. Działa w czterech branżach – hurcie i detalu FMCG, hurcie i detalu medycznym, ochronie osób, mienia, usług porządkowych oraz usługach finansowych. Obsługuje ponad 20 tys. sklepów. Zatrudnia ponad 4 280 pracowników. GK SPECJAŁ jest właścicielem największej polskiej sieci franczyzowej ponad 4 300 sklepów (Nasz Sklep, Delikatesy Premium Nasz Sklep, Delikatesy Sezam, Nasz Sklep Express, Livo, Sieć 34).

Na terenie SEGRO Business Park Łódź najemca zajmie ok. 6 800 mkw., z czego prawie 6 300 mkw. stanowi powierzchnia magazynowa, a pozostała część to pomieszczenia biurowo-socjalne. Magazyn zostanie wyposażony w nowoczesne regały oraz komory chłodnicze. Rozpoczęcie operacji w nowym obiekcie planowane jest na koniec czerwca 2015 roku.

„Głównym atutem regionu łódzkiego jest jego centralne położenie na mapie Polski. Wielu najemców wybiera tę lokalizację ze względu na znakomite połączenie z siecią najważniejszych dróg krajowych, co umożliwia im efektywną dystrybucję i wykorzystanie dogodnego położenia na mapie Europy. Cieszy nas fakt, że Grupa Kapitałowa Specjał postanowiła podpisać z SEGRO kolejną długoterminową umowę, a nowy obiekt w pełni odpowiada specyfice powierzchni potrzebnej do prowadzenia działalności przez najemcę”. – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.