Goodman: zysk operacyjny na poziomie 229 mln dolarów australijskich

Grupa Goodman ogłosiła wyniki finansowe za pierwszą połowę roku obrotowego (kończącego się 30 czerwca 2012), zysk operacyjny po opodatkowaniu wyniósł 229,2 mln AUD, co oznacza wzrost o 34 proc. W minionym okresie Goodman zainwestował 0,9 mld AUD w 42 projekty a wskaźnik najmu na poziomie 96 proc.  w całym portfolio Grupy.

- Z satysfakcją możemy poinformować, że po połowie roku obrotowego, osiągnęliśmy 34-proc. wzrost zysku operacyjnego rok do roku, co umożliwi nam realizacje prognoz na koniec roku obrotowego 2012 i uzyskanie rozwodnionego zysku na akcję w wysokości 6,1 centa. Na nasz bardzo dobry wynik w pierwszej połowie roku, złożyło się wiele transakcji na wszystkich rynkach działalności, co dowodzi jakości naszego portfolio jak i trwałości naszych relacji z partnerami - powiedział Greg Goodman, CEO Grupy Goodman.

W minionym półroczu, Grupa zwiększyła skalę swojej działalności, odpowiadając tym samym na rosnący popyt na powierzchnię logistyczną, ze strony tak klientów jak i inwestorów. Znalazło to odzwierciedlenie w rosnącym wskaźniku najmu dla całego portfolio Grupy, który osiągnął  w minionym okresie 96 proc., oraz w napływie nowego kapitału w wysokości 0,6 mld AUD do funduszy zarządzanych przez Grupę.

- Realizujemy obecnie 58 projekty o łącznej wartości 2,1 mld AUD, z których 85 proc. miało wcześniej zapewnionych najemców lub finansowanie. Co także istotne, nasze podejście do współpracy kapitałowej, pozwala nam analizować nowe rynki, razem z naszymi globalnymi partnerami – powiedział Greg Goodman.

 W pierwszej połowie roku obrotowego 2012, wartość zewnętrznych aktywów (Assets Under Management) zarządzanych przez Grupę wzrosła o 3,6% do 15,3 mld AUD, przy stałych kursach walut. Fundusze zarządzane przez Grupę zrealizowały w minionym okresie szereg ważnych inicjatyw, w tym zwiększenie zarządzanych kapitałów o 0,6 mld USD. Ponadto Grupa zrealizowała programy finansowania bądź refinansowanie długu o wartości 1,9 mld AUD. Te transakcje potwierdzają silną pozycję finansową Goodman, oraz otwartość rynków kapitałowych i długu na współpracę z Grupą.

W trudnym otoczeniu gospodarczym, Europa pozostaje czołowym rynkiem dla Goodman. Potwierdza to ogłoszenie w 2011 r. realizacji projektów na kontynencie o łącznej powierzchni ponad 1 mln mkw. W roku także Goodman European Logistics Fund (GELF) przeprowadził znaczące transakcje, w tym zwiększenie kapitałów w zarządzaniu o 351 mln EUR, a także zapewniając sobie finansowanie dłużne o wartości 800 mln EUR. 

Goodman Poland wynajął w 2011 roku 168 363 mkw. powierzchni magazynowej, z czego 38 000 mkw. zostało oddane do użytku w tym samym roku. W roku 2012 Grupa planuje budowę kolejnych 200-300 tys. mkw.  powierzchni logistycznej o łącznej wartości około 70-120 mln EUR.

- Wciąż dynamicznie powiększamy nasze portfolio w Europie kontynentalnej, zarówno przez rozwój własnych projektów jak i akwizycję. Jesteśmy jednak szczególnie zadowoleni z działalności na rynku polskim, który jest dla Goodman drugim, najszybciej rosnącym rynkiem w Europie- powiedział Danny Peeters, Prezes Grupy na Europę Kontynentalną.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.