Goodman wybuduje magazyn dla ILS z Grupy Inter Cars

Goodman wybuduje w Sosnowcu magazyn o powierzchni 25,844 tys. mkw.  dla firmy logistycznej ILS, należącej do Grupy Inter Cars, największego w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutora części samochodowych. Umowa najmu została podpisana na 10 lat.

Magazyn będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb ILS, a jego przeznaczeniem będzie magazynowanie i dystrybucja części samochodowych na rzecz Inter Cars. Będzie obejmował 25,844 mkw. powierzchni magazynowej oraz 1 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Nowy obiekt będzie zlokalizowany w miejscowości Maczki Bór w odległości 10 km od Sosnowca, blisko dobrze rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej, w tym drogi S1 oraz autostrady A4.

– Cieszy nas, że to Goodman został wybrany do budowy magazynu dla ILS, który będzie także naszą pierwszą inwestycją na Górnym Śląsku - mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Regionalny Goodman na Polskę. - Co więcej, jesteśmy w stanie sprostać rosnącym potrzebom logistycznym klientów z tego regionu, ponieważ działka w Sosnowcu pozwala na budowę kolejnych ponad 37 tys. mkw. powierzchni magazynowej. W efekcie całość może osiągnąć powierzchnię 66,5 tys. mkw. – dodaje.

– Ponadto Goodman w tym regionie dysponuje także działką w Gliwicach, gdzie docelowo może powstać do 50 tys. mkw powierzchni logistycznej. Budowę pierwszego magazynu na tym gruncie planujemy rozpocząć jeszcze w tym roku – zapowiada Błażej Ciesielczak.

Pośrednikiem w transakcji najmu była firma Colliers International.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.