Goodman European Logistics Fund zwiększa wielkość portfela, w planach kolejne inwestycje

- Fundusz GELF osiągnął największe w swojej historii rozmiary. Ostatnie działania przyczyniły się do dalszej dywersyfikacji bazy klientów i aktywów, wskaźnik najmu osiągnął poziom 98 proc., a średni ważony wskaźnik długości najmu wzrósł z 4,5 do 5,1 lat – powiedział Emmanuel Van der Stichele, Dyrektor Funduszu Goodman European Logistics Fund.

Goodman European Logistics Fund (GELF) zrealizował w I połowie 2012 szereg działań, które przyczyniły się do zwiększenia wielkości portfela funduszu, między innymi fundusz nabył ponad 172 000 mkw. najwyższej klasy powierzchni logistycznej w ramach nowych inwestycji w Niemczech i Holandii, których łączna wartość wyniosła 105 mln EUR. Najważniejsze aktywa przejęte w Niemczech to obiekty w Erfurt i Pforzheim.

Ponadto grupa oddała do użytku 166 000 mkw. powierzchni wcześniej przejętej przez fundusz, w tym projektów Goodman w Polsce: Goodman Poznań Logistics Centre (30 600 mwk dla firmy Amica) oraz magazynu o powierzchni 28 100 mkw. dla TJX Europe we Wrocławiu.

Od czasu gdy z końcem roku 2011 GELF pozyskał dodatkowe środki do zainwestowania, ponad połowa tego kapitału została przeznaczona na nowe inwestycje, co przełożyło się na dalszy wzrost jakości portfela funduszu.

- Znaczącą cześć dostępnych nam środków przeznaczyliśmy już na inwestycje, jednak dalej dostrzegamy nowe możliwości na rynku. Nasza strategia zakłada dalsze inwestycje w najwyższej klasy aktywa, szczególnie w Niemczech, Francji i krajach Beneluksu. Z uwagą przyglądamy się również Polsce – mówi Van der Stichele. – Na głównych rynkach, na których działamy dostrzegamy silny popyt. Stoi za tym przede wszystkim szybki rozwój sektora e-commerce, niemiecki przemysł motoryzacyjny, lokalizacje o dobrze rozwiniętej lub rozwijającej się infrastrukturze oraz trend postępującej optymalizacji łańcucha dostaw w spółkach, który skłania je do przenoszenia działalności do nowocześniejszych magazynów – dodaje Van der Stichele.

GELF z aktywami o wartości 1,8 mln EUR jest jednym z największych nienotowanych funduszy nieruchomości logistycznych w Europie. Fundusz ma prawo pierwokupu wszystkich obiektów budowanych przez Grupę Goodman w Europie kontynentalnej, co daje mu unikalny dostęp do najwyższej klasy nieruchomości logistycznych.

Nieruchomości po przejęciu przez GELF są w dalszym ciągu zarządzane przez specjalistów Goodman. Wśród klientów są takie firmy jak DB Schenker, Kuehne + Nagel, Amazon, DHL i DSV.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.