Fiege kontynuuje współpracę z Prologis

Prologis Park Budapest-Harbor

Prologis, Inc. zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, przedłużył umowę najmu 19 135 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Prologis Park Budapest-Harbor, z firmą Fiege. Dzięki tej transakcji spółka Fiege skonsolidowała całą swoją działalność na terenie tego parku w jednym magazynie.

„Dzięki partnerskiej współpracy firmy Fiege z Prologis w całej Europie Środkowo – Wschodniej udało nam się przenieść działalność Fiege z kilku modułów i skonsolidować ją pod jednym dachem, co przełoży się na oszczędności operacyjne i pozwoli firmie Fiege utrzymać konkurencyjność w trudnym otoczeniu rynkowym.” – powiedział László Kemenes, market officer Prologis na Węgry i Rumunię. „Takie podejście sprawiło, że nawet na najbardziej wymagającym z rynków utrzymaliśmy wskaźnik wynajęcia powierzchni na poziomie 85 proc., podczas gdy średnia rynkowa w pierwszym kwartale wyniosła 79 proc.”.

 Prologis Park Budapest-Harbor składa się z jedenastu budynków o łącznej powierzchni magazynowej ponad 132 000 metrów kwadratowych. Park jest położony w Dzielnicy 22, na południowym krańcu Budapesztu,  12 kilometrów na południe od centrum, między autostradami N6 a M6, zaledwie 2,5 kilometra od obwodnicy M0, prowadzącej bezpośrednio na lotnisko. Pozostałymi klientami parku są: Anda Present, Budapest Papír, Hopi, Lekkerland, Ringier i Sanofi Aventis.

Portfolio Prologis na Węgrzech to pięć parków dystrybucyjnych w rejonie Budapesztu (Gyál, Harbor Park, Százhalombatta, Szigetszentmiklós, Budaörs) i jeden w Hegyeshalom, o łącznej powierzchni magazynowej ponad 495 000 metrów kwadratowych. Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo – Wschodniej i dysponuje magazynami o łącznej powierzchni 3,5 milionów metrów kwadratowych w 38 parkach dystrybucyjnych (stan na 31 marca 2012 roku).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.