Dobre perspektywy rozwoju poznańskiego rynku magazynowego

Do niedawna Poznań był najdalej na zachód wysuniętym rynkiem magazynowym w kraju. Dostęp do autostrady A2 łączącej kraj z Europą Zachodnią, wpływa na atrakcyjność regionu jako międzynarodowego centrum logistycznego. Dzięki temu Poznań jest obecnie trzecim największym rynkiem magazynowym w Polsce i ma nadal duże perspektywy rozwoju.

Wszystkie parki magazynowe w regionie zlokalizowane są poza granicami administracyjnymi miasta. Pierwszy nowoczesny obiekt powstał w 2004 r. w miejscowości Sady, na zachód od Poznania, przy drodze krajowej nr 92 (Prologis). Obecnie większość centrów magazynowych w regionie położona jest w okolicach autostrady A2. Do popularnych lokalizacji zaliczają się Komorniki na południowym zachodzie miasta oraz na południowym wschodzie Gądki, Żerniki i Robakowo. 

W mieście nadal brakuje projektów typu „small business units”, czyli magazynów oferujących możliwość wynajmu mniejszych powierzchni. Do rozwoju tego segmentu niezbędne są inwestycje w infrastrukturę drogową. Według naszych przewidywań  pierwsze projekty typu „small business units” pojawią się na rynku poznańskim w ciągu najbliższego roku - czytamy w portalu magazyny.pl

Źródło: magazyny.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.