Coraz więcej magazynów na Górnym Śląsku

Rynek magazynowy Górnego Śląska już od kilku lat jest jednym z wiodących rynków w Polsce i nie zapowiada się na zmianę – mówi Wojciech Zoń, Associate Director, JLL.

Deweloperzy i najemcy cały czas są na Śląsku bardzo aktywni. Pojawiają się nowe duże projekty. W związku z ogromnym zainteresowaniem najemców z regionu, między innymi firma Panattoni postanowiła rozszerzyć swoje portfolio o kolejne inwestycje magazynowe w Sosnowcu i Czeladzi oraz dodatkowo w Bielsku Białej.
Warto wspomnieć również o tym, że w Gliwicach już wkrótce rozpocznie się budowa nowego parku Goodmana, Segro z kolei zakupiło grunt w Tychach, na którym powstanie kolejny park w tym mieście. Taki park posiada 7R Logistics w Milowicach i jest on w pełni wynajęty. Oferował on moduły już od 500 mkw. Kolejne tego typu obiekty są w przygotowaniu. Najemcy obiektów SBU charakteryzują się tym, że nie potrzebują dużej powierzchni, a obiektu A-klasowego w bardzo dobrej lokalizacji i mogą zapłacić nieco wyższy czynsz.
Jeśli chodzi o czynsze, to wzdłuż trasy S1 klienci mogą wynegocjować około 2 euro lub poniżej. Trudno powiedzieć, jak długo potrwa taka sytuacja. Dopóki deweloperom będzie się udawało kupić grunt w dobrej cenie i dopóki będzie powierzchnia do budowania – będzie taniej. Musimy się jednak liczyć w tym wypadku z umowami na min. 3-5 lat i więcej.

Źródło: magazyny.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.