Plac Unii otrzymał certyfikat BREEAM

Plac Unii, Warszawa.

3 października br. - Plac Unii zyska prestiżowy certyfikat BREEAM z wysoką oceną „bardzo dobry”. Inwestorzy kompleksu biurowo–handlowego powstającego na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie, firmy Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI, realizują projekt zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Certyfikacja BREEAM jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod oceny jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego, w której można zyskać notę od„wystarczającej” po „doskonałą.” W audycie Placu Unii, aspirującego do oceny„bardzo dobrej”, zostanie wziętych pod uwagę ponad 80 kryteriów dotyczących zmniejszenia wpływu budynku na otoczenie oraz optymalizacji warunków panujących w jego wnętrzu.

Certyfikacja BREEAM Placu Unii obejmie m.in.:zarządzanie obiektem, zużycie wody, energii i emisji CO2,zastosowanie materiałów budowlanych o minimalnym wpływie na środowisko, wpływ budynku na samopoczucie i zdrowie jego użytkowników, lokalizację i rozwiązania komunikacyjne w świetle redukcji emisji CO2,zarządzanie odpadami, dbałość o zachowanie wartości ekologicznej otoczenia i minimalizowanie zanieczyszczenia środowiska.

Wśród zaplanowanych w Placu Unii nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wyróżnić można m.in.: czujniki przecieków wody,kontrolę nasłonecznienia, monitoring jakości powietrza, obniżoną poniżej 35 dB wydajność akustyczną budynku oraz kontrolę intensywności świetlnej po zmroku.

Plac Unii będzie kompleksem trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Spomiędzy dwóch sześciokondygnacyjnych budynków,stojących wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, wyrośnie dominanta90-metrowego wieżowca, inspirowanego architekturą jednego z pierwszych na świecie drapaczy chmur. Oprócz powierzchni biurowych, stanowiących 41 000 mkw., w Placu Unii, na trzech poziomach -1, 0, +1, mieścić się będzie również Galeria Miejska o pow. 15 500 mkw. Znajdą się w niej m.in. restauracje, kawiarnie, punkty usługowe i delikatesy Supersam.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.