NewWork - nowy gracz na polskim rynku biur serwisowanych

Wilanów Office Park

Firma NewWork, operator biur serwisowanych z Węgier, otworzyła pierwszą lokalizację w Polsce. Na warszawskim Wilanowie udostępniono 3200 mkw. powierzchni biurowej w budynku Wilanów Office Park. NewWork planuje kontynuować ekspansję w stolicy Polski i do końca 2018 r. otworzyć kolejne 10 000 mkw. biur serwisowanych.

NewWork Serviced Offices to, należąca do Property System Group, firma wywodząca się z rynku węgierskiego. W Budapeszcie operator ma status wicelidera rynku, gdzie obecnie dysponuje siedmioma lokalizacjami o łącznej powierzchni 13 000 mkw., planując w 2018 r. poszerzenie zasobów do 10 lokalizacji o powierzchni 20 000 mkw. NewWork oferuje w pełni wyposażone biura, wraz z ich obsługą administracyjną i techniczną, z możliwością wynajmu na krótki okres.

Zgodnie z danymi firmy doradczej Savills najwięcej elastycznych miejsc pracy w Polsce znajduje się w Warszawie. Stolica dysponuje blisko 84 000 mkw. tego typu powierzchni w 95 lokalizacjach, z czego 44 000 mkw. stanowią biura serwisowane, a 40 000 mkw. coworki.

Zgodnie z raportem „Elastyczne miejsca pracy w Polsce” opracowanym przez Savills największym rynkiem tego rodzaju powierzchni w Europie jest Wielka Brytania, gdzie tylko w samym centrum Londynu funkcjonuje ponad 1100 lokalizacji oferujących usługę coworku lub biura serwisowanego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.