IMMOFINANZ z umowami na ponad 16.000 mkw. w sektorze biurowym

myhive Nimbus

W pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku, IMMOFINANZ - jeden z największych inwestorów na warszawskim rynku biurowym, podpisał umowy w ramach tego sektora na łącznie ponad 16.000 mkw. Większość z tych kontraktów to przedłużenia bieżących najmów, natomiast jedna czwarta z łącznej sumy, to umowy nowe. Co więcej,  umowy na ponad 5.000 m kw. zostały podpisane w miesiącach kwietniu i maju, które były zdominowane przez kryzys związany z COVID 19.   

Największy najemca IMMOFINANZ w polskim portfelu firmy, Grupa LUX MED podjęła decyzję o wynajęciu dodatkowej powierzchni w mokotowskim myhive Park Postępu i podpisała umowę na łącznie ponad 750 mkw.

W gronie aktualnych klientów IMMOFINANZ, którzy przedłużając swoją umowę najmu również zwiększyli zajmowaną przez siebie powierzchnię, jest jedna z firm reprezentująca sektor IT oraz business consulting. Najemca ten aktualnie zajmuje w zlokalizowanym bezpośrednio przy stacji metra Wilanowska myhive IO-1, ponad 3.600 mkw.  

Bieżące prolongacje najmów podpisywane były w omawianym okresie w ramach całego stołecznego portfela IMMOFINANZ, w tym także w EMPARK Mokotów Business Park. Firma wdrażająca systemy SAP – SNP Poland, najemca budynku Taurus będącego częścią tego kompleksu, przedłużyła swój kontrakt na powierzchni niemal 400 mkw.

W miesiącach kwietniu i maju, które stanowiły duże wyzwanie w kontekście regularnego prowadzenia działalności, IMMOFINANZ nadal podpisywał umowy najmu, finalizując kontrakty na ponad 5.000 mkw., w tym pozyskując do portfela nowego najemcę – MVGM, firmę specjalizującą się w obszarze property managementu. MVGM wprowadzi się na powierzchnię niemal 950 mkw., w położonym przy metrze Rondo Daszyńskiego, myhive Crown Point.

Po bardzo udanym dla nas roku 2019, z podobnym impetem wkroczyliśmy w 2020. Dowodem tego jest kolejne 16.000 m kw. podpisanych w naszych nieruchomościach. Dzięki naszym wysokiej jakości innowacyjnym rozwiązaniom biurowym odpowiadamy na potrzeby klientów również w trudnych czasach, oferując nowoczesne powierzchnie, społeczność biurową i atrakcyjny design”, skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.