Firma MEC sprzedała Bow Bells House

Firma Mitsubishi Estate Company, współdeweloper i współwłaściciel (z Mitsubishi Corporation) budynku Bow Bells House, sprzedała swoją inwestycję anonimowemu inwestorowi prywatnemu będącemu klientem Constanti Real Estate and Gresham Down za ponad 140 mln funtów (166 mln euro).

Bow Bells House jest znanym obiektem biurowo-handlowym o łącznej powierzchni ok. 15 329 mkw. w centrum londyńskiego City. Zaprojektowany przez pracownie David Walker Associates i HOK International został oddany do użytku w grudniu 2007 r. Powierzchnia biurowa została w całości wynajęta przez Bank Irlandii i Aberdeen Asset Management.

Masami Amano, Dyrektor Zarządzający Mitsubishi Estate Company UK, powiedział: - Bardzo cieszymy się z zawarcia tak korzystnej dla obu stron transakcji. Mitsubishi Estate Company jest wieloletnim inwestorem na rynku brytyjskim. Ta okazyjna sprzedaż umożliwia nam kontynuację rozwoju w Wielkiej Brytanii. Obecnie poszukujemy w City oraz na West Endzie możliwości inwestycji o wielkości i jakości podobnej do naszego obiektu Central Saint Giles w Covent Garden – dodał.

Sprzedającym doradzały firmy Cushman & Wakefield oraz DTZ.

Źródło: MEC

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.