BREEAM „Excellent” dla Konesera

Centrum Praskie Koneser otrzymało certyfikaty BREEAM Interim 2013 New Construction w kategoriach Offices oraz Retail na poziomie „Excellent”.

W procesie certyfikacji wysoko oceniona została m.in. lokalizacja w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych, infrastruktura parkingowa i rowerowa oraz rozwiązania proekologiczne – planowanie zieleni, monitoring zużycia wody i energii elektrycznej.

Centrum Praskie Koneser jest wielofunkcyjną inwestycją Grupy Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A., położoną w kwartale ulic Ząbkowskiej, Markowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej na warszawskiej Pradze. Rewitalizowana dawna Warszawska Wytwórnia Wódek będzie mieć 88 000 mkw. powierzchni komercyjnej i połączy różne funkcje, m.in. biurową i handlowo-usługową. Koneser został zaprojektowany i jest realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Obiekt otrzymał certyfikaty BREEAM Interim 2013 New Construction w kategoriach Offices oraz Retail na poziomie „Excellent”.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Razem komentarzy: 1

re

Koneser to przykład tego jak powinna wyglądać rewitalizacja w stolicy. Wiele się o niej mówi jednak wciąż to tylko obietnice a w czasie prac budowane są szklane wieżowce na miejsce starych budynków. W koneserze niewiele się zmieniło dodano całą masę zieleni co również jest rzadkie stworzono wiele miejsc dla rowerzystów których w stolicy jest coraz więcej co za tym idzie zachęca to ludzi do tego by jeśli to możliwe wybrali rower zamiast samochodu. Moim zdaniem naprawdę super i to jeszcze nie koniec bo prace wciąż trwają i powiem że już nie mogę się doczekać zakończenia!

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.