Wojciech Szczepaniak dołączył do Waimea Holding

Wojciech Szczepaniak, Wiceprezes zarządu, Waimea Holding S.A.

Z dniem 31 maja br. do zarządu Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. dołączył Wojciech Szczepaniak, obejmując stanowisko Wiceprezesa Zarządu. W ramach przedsiębiorstwa, wyspecjalizowanego w budowie nowoczesnych powierzchni magazynowo produkcyjnych oraz infrastruktury lotniskowej, odpowiadać będzie za realizację strategii rozwoju firmy.

Waimea Holding S.A. jest polską spółką deweloperską, która od blisko dekady z powodzeniem realizuje projekty parków logistycznych oraz terminali cargo na terenie całego kraju. Posiada także kompetencje z zakresu zarządzania tego typu obiektami.

Od kilku lat Polska pozostaje niekwestionowanym liderem magazynowym w Europie Środkowo-Wschodniej. W Waimea Holding dostrzegliśmy ten potencjał już w 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie zwiększamy nasze portfolio i nie zamierzamy zwalniać tempa. Na fali sukcesów i prężnego rozwoju powiększyliśmy w ostatnich miesiącach zespół o istotną grupę wysokiej klasy specjalistów. Wierzę, że doświadczenie i kwalifikacje pana Wojciecha Szczepaniaka w połączeniu z potencjałem ekspertów Waimea pozwolą nam zrealizować ambitne plany spółki – wyjaśnia Prezes Zarządu Waimea Holding, Andrzej Rosiński.

Wojciech Szczepaniak jest innowacyjnym przedsiębiorcą, inwestorem, prawnikiem i ekonomistą. Reprezentuje Sparrowland Capital AG, fundusz inwestycyjny zapewniający finansowanie typu mezzanine, kapitał typu joint venture i private equity dla wybranych zaufanych partnerów. Jego wizjonerskie podejście do biznesu pozwoliło mu dotychczas osiągnąć znaczące sukcesy w wielu branżach, w szczególności w medycynie, w branży FMCG, usługach finansowych i branży rolno-spożywczej.

Cieszę się, że wraz z Waimea Holding S.A. będę miał okazję rozwijać i rewolucjonizować ten sektor oferując Grupie swoje wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie. Myślę, że atrakcyjność rynku nieruchomościowego w Polsce, wyjątkowo utalentowany zespół Waimea oraz innowacyjne podejście do modelu biznesowego pozwoli nam odnosić kolejne sukcesy i zrealizować założone cele. Jestem przekonany, że obejmując z ramienia Sparrowland Capital AG znaczący pakiet akcji Waimea podjąłem słuszną decyzję inwestycyjną – podsumowuje Wojciech Szczepaniak.

Wojciech Szczepaniak zasiadł w Zarządzie Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. obok założyciela i Prezesa Zarządu, Andrzeja Rosińskiego oraz Arkadiusza Chlebowicza, Dyrektora Zarządzającego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.