Immofinanz wybrał nowego prezesa

Oliver Schumy, prezes Immofinanz od 1 maja 2015 roku

Eduard Zehetner przekaże kierowanie firmą w ręce Olivera Schumy od 1 maja 2015 roku.

Rada Nadzorcza Iimmofinanz wybrała następcę prezesa Eduarda Zehetnera. Zostanie nim Oliver Schumy (lat 43), którego powołanie do Zarządu firmy nastąpi z dniem 1 marca 2015 r. na okres pięciu lat. Okres kadencji Eduarda Zehetnera, która wygasa w dniu 30 listopada 2014 roku, zostanie przedłużony do 30 kwietnia 2015 roku.

Oliver Schumy pełni obecnie funkcję dyrektora finansowego (CFO) w firmie Mayr-Melnhof Group, na którą został powołany w czerwcu 2008 roku. Posiada on bogate doświadczenie zawodowe, w tym zagraniczne, pracując w Rosji, Polsce, Rumunii i na Węgrzech. Schumy posiada doktorat z ekonomii, a wcześniej pracował dla firmy Mayr-Melnhof na stanowisku Group Finance Director pełniąc kluczowe funkcje w obszarze finansów, podatków, rachunkowości oraz M&A.

- W Oliverze Schumy znaleźliśmy doskonałego następcę na stanowisku prezesa Immofinanz Group. Wierzymy, że dzięki niemu firma będzie odnotowywała dalsze wzrosty i optymalizowała swoją strategię jako wiodący inwestor i deweloper nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. W imieniu całej Rady Nadzorczej chciałbym podziękować Eduardowi Zehetnerowi za możliwość przedłużenia jego kadencji do końca bieżącego roku finansowego 2014/15. Dzięki jego decyzji zmiana na stanowisku prezesa firmy będzie mogła nastąpić płynnie - powiedział Michael Knap, prezes Rady Nadzorczej Immofinanz.

Eduard Zehetner (lat 62) jest członkiem zarządu Immofinanz Group od końca listopada 2008 roku i prezesem firmy od lutego 2009 roku. Po udanej restrukturyzacji i reorientacji strategicznej Grupy, zamierzał on przekazać swoje kierownicze stanowisko następcy w momencie wygaśnięcia jego kontraktu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.