Warimpex: kupno i sprzedaż nieruchomości w Budapeszcie

B52 Office

Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG informuje o zakupie biurowca B52 Office w Budapeszcie. Negocjacje dotyczące umowy miały miejsce 20 kwietnia, ostateczne zakończenie transakcji nastąpi jeszcze przed końcem II kwartału. Sprzedającym jest CCE Investment Kft., spółka udziałowa lokalnego inwestora na rynku nieruchomości i dewelopera ConvergencCE. Ustalono, że cena sprzedaży nie zostanie podana do wiadomości.

Biurowiec klasy A znajduje się w centrum lewobrzeżnej części miasta Peszt przy Baross utca 52 – blisko śródmieścia – i łatwo do niego dojechać zarówno komunikacją miejską jak i samochodem. Wybudowany na początku lat 2000-nych, w latach 2012 - 2016 został poddany gruntownej modernizacji. Na łącznej powierzchni ponad 5200 mkw. obiekt oferuje biura z możliwością elastycznego układu pomieszczeń na siedmiu kondygnacjach oraz na parterze. W budynku znajduje się parking podziemny oraz parking zewnętrzny na dziedzińcu. W sumie do dyspozycji jest 26 miejsc parkingowych. Obecnie obiekt jest w całości wynajęty – umowy najmu będą obowiązywały także po zakończeniu transakcji zakupu. 

Niezależnie od kupna biurowca B52 Office Warimpex zawarł w marcu porozumienie w zakresie sprzedaży działki budowlanej o powierzchni ponad 3 000 mkw. położonej również w Budapeszcie. Zakończenie tej transakcji ma nastąpić w II kwartale. Kupujący to Stonehill we współpracy z IC Campus, obie renomowane, międzynarodowe firmy deweloperskie zajmujące się realizacją domów akademickich.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.