Trzy firmy zainwestują łącznie 17,6 mln zł i stworzą 46 miejsc pracy w ŁSSE

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (ŁSSE) wydała kolejne trzy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstref Kutno, Piotrków i Łódź, podała strefa. Spółki Star Fitness, Huta Szkła Anewal i Hapam Poland zainwestują łącznie co najmniej 17,6 mln zł i stworzą minimum 46 nowych miejsc pracy.

Star Fitness działa w branży fitness i specjalizuje się w kompleksowym wyposażeniu siłowni i klubów fitness w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń. W związku z nową inwestycją spółka zamierza ponieść na terenie Podstrefy Kutno ŁSSE wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 8 mln zł do 2018 roku oraz zatrudnić co najmniej 20 pracowników do końca 2018 roku.

Huta Szkła Anewal będzie produkować słoiki dla branży spożywczej oraz przetwórstwa rolno-spożywczego, a także znicze oraz szklane naczynia ozdobne. Produkcją uzupełniającą będzie wytwarzanie elementów stanowiących uzupełnienie do produkcji wyrobów ze szkła, np. nakrętek, podstawek itp. z tworzyw sztucznych oraz opakowań z papieru i tektury. Spółka zamierza ponieść na terenie Podstrefy Piotrków ŁSSE wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 4,6 mln zł do 2017 roku oraz zatrudnić co najmniej 20 pracowników w terminie do końca 2017 r.

Natomiast Hapam Poland Sp. z o.o. zamierza rozbudować zakład oraz zakupić nowe linie technologiczne, maszyny i urządzenia do produkcji w Łodzi. Spółka jest jednym z czołowym producentem odłączników wysokiego napięcia na świecie i zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 5 mln zł do 2018 roku oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie na terenie strefy kształtujące się na poziomie 65 osób o co najmniej 6 nowych pracowników.

ŁSSE przypomina, że w 2013 roku wydała 19 nowych zezwoleń. Inwestorzy zadeklarowali na ich mocy nakłady inwestycyjne za ponad 422 mln zł, utworzenie 937 nowych miejsc pracy i utrzymanie 4100 etatów.

Źródło: ISB News

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.