Stocznia Gdańsk i GSG Towers ze zmianami

Warszawskie biuro kancelarii Hogan Lovells doradzało Gdańsk Shipyard Group sp. z o. o. przy transakcji sprzedaży 81,05 proc. akcji Stoczni Gdańsk S.A. oraz 50 proc. udziałów GSG Towers Sp. z o.o. na rzecz grupy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Od 19 lipca br. 100-proc. właścicielem Stoczni Gdańsk S.A. i GSG Towers Sp. z o.o. (producent wież do elektrowni wiatrowych) są spółki z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

W dniu 11 czerwca br. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na dokonanie koncentracji poprzez nabycie przez SPV Operator sp. z o.o. (spółki w 100 proc. należącej do Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.), udziałów GSG Towers. 

Adwokat Marek Wroniak, Partner kierujący Departamentem Korporacyjnym, Fuzji i Przejęć w warszawskim biurze Hogan Lovells, nadzorował projekt, który był prowadzony przez radcę prawnego Tomasz Żaka. W skład zespołu transakcyjnego Hogan Lovells wchodzili ponadto: 

  • Departament Korporacyjny, Fuzji i Przejęć: adwokat Piotr Kwasiborski, radca prawny Tomasz Pietrzak, Michał Białobrzeski oraz Hubert Kruk.
  • Praktyka Prawa Konkurencji: radca prawny Piotr Skurzyński, adwokat Magdalena Kowara oraz Dr Maciej Gac. 
  • Praktyka Rozwiązywania Sporów: adwokat Przemysław Tacij.
Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.