Polnord nie zwiększy sprzedaży kosztem marży

Grupa Polnord zwiększyła o 50 proc. liczbę lokali przekazanych w I półroczu 2018., ale nie będzie uruchamiała nierentownych projektów.

Polnord w poszczególnych spółkach Grupy, w wyniku finansowym za I półrocze 2018 r. informuje, że przekazanych  zostanie 535 lokali wobec 356  w analogicznym okresie 2017 roku. Sprzedaż netto wyniosła z kolei 497 lokali  w stosunku do 652 mieszkań sprzedanych w I półroczu 2017.  Spółka nie chce zwiększać sprzedaży kosztem marży. Stawia sobie wyważone cele sprzedażowe na ten rok z powodu rosnących cen generalnego wykonawstwa.

W II kwartale 2018 r. sprzedaż ważona udziałami Polnord wyniosła 199 lokali. W wyniku finansowym tego okresu rozpoznanych zostanie 213 mieszkań.

- Już niejednokrotnie komunikowaliśmy, że ze względu na (...) ceny generalnego wykonawstwa, nie będziemy uruchamiać projektów, które mogłyby przynieść ujemną marżę. Do sprzedaży będą wprowadzane inwestycje, na które mamy podpisaną umowę na generalne wykonawstwo i  jesteśmy w stanie jednoznacznie oszacować koszty budów. Mamy ten komfort, że dysponujemy dużym zasobem gruntów inwestycyjnych i własną spółką budowlaną - Polnord Construction. Możemy więc przenosić nasze projekty na przyszły rok, nie zamierzamy budować drogo i przerzucać nieakceptowalnych kosztów na klientów. Gdy na rynek wykonawców wrócą racjonalne stawki, nasza oferta będzie bardziej konkurencyjna w stosunku do wielu obecnie rozpoczynanych inwestycji, których rentowność może zapewnić jedynie znaczące podnoszenie cen - mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord SA.

W 2018 r. Grupa zamierza wprowadzić do oferty ponad 1 250 mieszkań w ramach 10 projektów. Na początku lipca  b.roku. Polnord uruchomił sprzedaż 113 mieszkań w nowym projekcie Wilania w warszawskim Wilanowie.

Źródło: BankierPress

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.