Nowa inwestycja w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Produkująca drewniane meble, w szczególności łazienkowe firma Telmex z Pisza otrzymała zezwolenie od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do 2017 roku firma rozbuduje zakład i zatrudni kolejnych 70 osób.

O wydaniu Telmeksowi zezwolenia poinformował Marcin Kuchciński z Warmińsko-Mazurskiej SSE. - Inwestycja Telmexu będzie polegała na budowie nowych obiektów produkcyjno - magazynowych, zakupie nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz zakupie i wdrożeniu systemu komputerowego do zarządzania produkcją - poinformował Kuchciński.

Dodał, że w umowie ze Strefą Telmex zadeklarował, że do końca 2017 roku poniesie nakłady inwestycyjne na poziomie minimum 14,4 mln zł i stworzy co najmniej 70 nowych miejsc pracy oraz utrzyma obecne zatrudnienie na poziomie 325 pracowników. Jest to o tyle istotne, że w powiecie piskim od lat utrzymuje się wysoki poziom bezrobocia. Jak podał wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie Wiesław Drożdżyński, na koniec maja w powiecie piskim zarejestrowanych było 5,3 tys. osób, a stopa bezrobocia na koniec kwietnia wynosiła 30,8 proc. (większa stopa, przekraczająca 31 proc. była w powiecie braniewskim - red.).

Telmex to firma, która swoją główną siedzibę ma w Białymstoku. Jak podaje firma na swojej stronie internetowej, przedmiotem jej działalności jest transport międzynarodowy i spedycja, produkcja surowców energetycznych (pelet) oraz produkcja tartaczna i produkcja mebli. Oddział Telmexu w Piszu specjalizuje się w produkcji mebli drewnianych, a w szczególności łazienkowych. Ich znaczącym odbiorcą jest m.in. koncern Ikea.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.