Największy penthoue w Polsce: zobacz luksusowy Apartament Królewski od środka (galeria)

Strefa dzienna Apartamentu Królewskiego w dawnej kaplicy

Prawie 700 metrów kwadratowych powierzchni, zabytkowe malowidła i widok na Wawel - to tylko kilka atrybutów największego i najbardziej luksusowego apartamentu w krakowskiej inwestycji Angel Wawel. To również największy penthouse w Polsce.

Apartament Królewski będzie się składać z czterech kondygnacji o całkowitej powierzchni użytkowej około 700 mkw. Na poziomie 0 zaplanowano hol wejściowy, strefę dla służby z osobnym wejściem, dwie sypialnie oraz strefę rekreacji i SPA z sauną, jacuzzi, strefą fitness i kinem domowym oraz indywidualnie zaprojektowany taras od strony południowej. Na poziomie 1 znajdą się trzy sypialnie z własnymi łazienkami i biblioteka. Na kolejnym piętrze (w dawnej kaplicy) deweloper zaplanował strefę dzienną – salon i jadalnię połączoną z kuchnią. Najwyższy poziom Królewskiego Apartamentu zajmie gabinet z wyjściem na zabytkową galerię. Wszystkie cztery kondygnacje apartamentu będą skomunikowane prywatną windą i klatką schodową. Mieszkańcy będą mogli liczyć na całodobową usługę concierge.

Królewski Apartament powstaje w XIX-wiecznym skrzydle zabytkowych, poklasztornych zabudowań, przy skrzyżowaniu ul. Koletek i Sukienniczej w Krakowie. W 2003 r. obiekt wraz z działką został kupiony przez Angel Poland Group i obecnie powstają w nim apartamenty Angel Wawel wraz z penthousem. Po wykonaniu wszystkich prac związanych z renowacją będzie to największy penthouse w Polsce. Jego ściany i sufit zdobią malowidła ścienne wykonane przez artystę międzywojennego, Jana Bukowskiego. Spod jego pędzla wyszła m.in. część polichromii w kościele Mariackim w Krakowie. Zachowały się także okna witrażowe, z których roztacza się widok na Wawel. Wszystkie elementy zabytkowe zostaną gruntownie odrestaurowane. Wszystkie prace przy renowacji wykonywane będą przez specjalistów w zakresie konserwacji zabytków i dzieł sztuki.

Największy penthoue w Polsce: zobacz luksusowy Apartament Królewski od środka (galeria)

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.