Meridian Properties wchodzi na giełdę. Podejście drugie

Astoria Business Center w Bukareszcie. Fot. Meridian Properties

Meridian Properties spółka koncentrująca się na inwestowaniu i aktywnym aktywami nieruchomościowymi w krajach CEE, potwierdziła zamiar przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty nowych akcji oraz zadebiutowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie do połowy października br.

Szacunkowa wartość oferty wyniesie do ok. 170 mln euro. Jest to niższa wartość względem uprzednio planowanych 200 mln euro, co wynika z dokonanych zmian w składzie pierwotnego portfela nieruchomości oraz w strukturze celów emisji.

Oferta składać się będzie z oferty publicznej skierowanej do inwestorów profesjonalnych w Polsce oraz oferty międzynarodowej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych poza Polską. Zakończenie procesu przewidziane jest do połowy października 2013 roku. Wyłącznym globalnym koordynatorem oferty (Sole Global Coordinator) oraz wyłącznym prowadzącym książkę popytu (Sole Bookrunner) będzie Citi. Alpha Bank, Erste Bank oraz Raiffeisen będą pełnić rolę współmenedżerów oferty (Co-lead Managers).
Meridian Properties podpisał z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju umowę ramową, na podstawie której EBOR może nabyć pakiet akcji spółki w IPO – mówi Yannis Delikanakis, prezes Meridian Properties N.V.

Środki pozyskane z oferty w szacunkowej wysokości do ok. 170 mln euro, zostaną przeznaczone na: zakup pierwotnego portfela: 87,7 mln euro, częściową spłatę kredytów bankowych związanych z pierwotnym portfelem: 17,0 mln euro, finansowanie kolejnych akwizycji aktywów nieruchomościowych: 57,4 mln euro oraz prowizje i koszty związane z przeprowadzeniem oferty: 8,0 mln euro.

To już drugie podejście Meridianu do warszawskiego parkietu. Firma poinformowała o zamiarze debiutu w czerwcu, ale kilka dni później zrezygnowała ze swoich planów. Pierwotnie Meridian miał wejść na GPW w połowie lipca.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.