Majątek upadłej Hydrobudowy na sprzedaż

Jeszcze do połowy października syndyk przyjmuje oferty kupna nieruchomości, które zostały po upadłej Hydrobudowie. Pod młotek trafiły cztery działki położone w Katowicach, Kostrzynie nad Odrą i Mikołowie. Ich sprzedaż ma przynieść co najmniej 18 mln zł.

Syndyk znów wystawił na sprzedaż dwie nieruchomości w Mikołowie na Śląsku. Pierwsza z nich ma powierzchnię 3,4 ha i cenę wywoławczą 11,9 mln zł netto plus podatek. Grunt jest zabudowany obiektami biurowo – magazynowymi. Druga, niezabudowana ma łączną powierzchnię blisko 1,7 ha i zostanie zlicytowana  za przynajmniej 1,5 mln zł.
Do kupienia jest również prawo użytkowania wieczystego dwóch działek przy ul. Obrońców Westerplatte 51 w Katowicach. Ich łączna powierzchnia to prawie 5 ha. Teren idzie pod młotek z ceną wywoławczą 4 mln zł.  Najmniejsza działka - o powierzchni nieco ponad 6 tys. mkw., w Kostrzynie nad Odrą jest do kupienia za niecałe 95 tys. zł. Hydrobudowa Polska znajduje się w upadłości likwidacyjnej. To już kolejne przetargi na jej nieruchomości – poprzednie, ogłoszone w maju br., zakończyły się fiaskiem.

Hydrobudowa Polska S.A. ogłosiła upadłość jesienią ub.roku. Syndyk zaczął odstępować od umów spółki, a w marcu tego roku jej akcje zostały wycofane z Giełdy Papierów Wartościowych. Hydrobudowa pracowała przy budowie autostrady A4  i A1, drogi ekspresowej S5 z Poznania do Wrocławia, a także przy budowie Stadionu Narodowego. Jak informowała HBP, ten ostatni kontrakt wpłynął na pogorszenie sytuacji finansowej i utratę płynności spółki.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.