MSP sprzedaje udziały spółki Budpol - Delta

Skarb Państwa wystawia na ustną licytację większościowy pakiet akcji spółki Budpol – Delta. Za 2,9 mln zł resort chce zbyć udziały,  które stanowią ponad 83 proc. jej kapitału zakładowego.

Spółka Budpol – Delta z siedzibą w Nowinach została powołana do zarządzania nieruchomościami, które posiada z tytułu użytkowania wieczystego gruntów należących do Skarbu Państwa. Nieruchomości dzierżawią od niej głównie firmy z branży budowlanej.  Zgodnie z ogłoszonym przez Ministerstwo Skarbu planem prywatyzacji na lata 2012 – 2013, resort chce sprzedać większościowy pakiet akcji spółki. Cena wywoławcza 7650 udziałów wynosi ponad 2,9 mln zł. To dokładnie 83,49 proc. jej kapitału zakładowego. Cenę pojedynczej akcji ustalono na 382 zł. Minimalna wartość postąpienia za cały pakiet przeznaczony do sprzedaży to 76,5 tys. zł. Zainteresowani kupnem udziałów w spółce mogą za 100 zł kupić memorandum informacyjne o spółce, które zawiera informacje o jej sytuacji prawnej i finansowej. Resort wymaga wpłacenia ponad 292 tys. zł wadium (10 proc. ceny wywoławczej) na swój rachunek bankowy. Do 21 maja w siedzibie MSP można składać zgłoszenia do wzięcia udziału w przetargu. Ustna licytacja odbędzie się 27 maja o godz. 12 w budynku resortu przy ul. Kruczej 36 w Warszawie.
To kolejne podejście Ministerstwa do zbycia udziałów w spółce Budpol – Delta. Z 6,5 mln zł, które resort chciał uzyskać ze sprzedaży akcji w 2011 r., cena spadła teraz do nieco ponad 2,9 mln zł.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.