Krok bliżej do budowy gdańskiego Forum Radunia

Forum Radunia

Firma Awbud podpisała ze spółką Forum Radunia aneks do listu intencyjnego, który dotyczący pierwszej części inwestycji w Gdańsku. Aneks stanowi podstawę do rozpoczęcia przez Awbud mobilizacji ludzi i sprzętu, przekazania terenu budowy celem rozpoczęcia prac oraz pobrania zaliczki w kwocie 450 tys. zł - podała giełdowa spółka. 

Zadaniem firmy Awbud będzie wykonanie płyty przykrywającej tory kolejowe i przejścia podziemnego dla peronów SKM, w związku z budową wielofunkcyjnego kompleksu Forum Radunia. Szacunkowa wartość prac to 26,5 mln zł. Na mocy aneksu list intencyjny został również przedłużony do 2 września 2013 r.

Forum Radunia (60 tys. mkw. powierzchni handlowej) w Gdańsku to wielofunkcyjny kompleks urbanistyczny, powiązany z rewitalizacją obszaru historycznego Targu Siennego i Rakowego. Zajmie powierzchnię 5,5, ha. Zamierzeniem dewelopera jest wykreowanie nowego miejsca w centrum Gdańska, łączącego kulturę, handel, rekreację, rozrywkę, usługi i powierzchnię biurową oraz ogólnodostępne parkingi. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na 2015/2016 rok.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.