Kolejne firmy otrzymały zezwolenia na działalność w ŁSSE

Dwanaście firm otrzymało zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W sumie zadeklarowały one inwestycyjne za prawie 184 mln zł, utworzenie 241 nowych miejsc pracy oraz utrzymanie 1015 dotychczasowych etatów.

Najwięcej, bo co najmniej 58,8 mln zł ma do końca 2016 roku zainwestować spółka VPK Packaging, która w podstrefie Radomsko zamierza uruchomić zakład produkujący opakowania z tektury. Firma, będąca częścią międzynarodowej Grupy VPK, zatrudni co najmniej 30 nowych pracowników.

Przynajmniej 50 mln zł zainwestuje do końca 2017 roku Sponcel. W podstrefie Kleszczów chce uruchomić zakład produkujący gąbkę celulozową na potrzeby producentów artykułów gospodarstwa domowego. Firma deklaruje, że do końca 2015 roku zatrudni minimum 35 pracowników.

Kolejna inwestycja - tym razem za co najmniej 25 mln zł - powstanie w podstrefie Kutno. Spółka Weidenhammer Polska wybuduje tam zakład produkujący opakowania - tuby z tektury wielowarstwowej do pakowania przekąsek i innych produktów żywnościowych. Nakłady inwestycyjne poniesione mają być do końca 2015 r., a pracę ma znaleźć przynajmniej 31 osób.

Producent m.in. elementów z tworzyw sztucznych do sprzętu AGD - firma Wirthwein Polska - chce do 31 marca 2015 r. zainwestować co najmniej 11 mln zł. Zamierza m.in. rozbudować istniejący już park maszynowy. Spółka ma do końca 2015 r. zatrudnić co najmniej 20 osób, a do końca września 2020 r. utrzymać zatrudnienie na poziomie przynajmniej 203 pracowników.

Po co najmniej 8 mln zł zamierzają wydać: Star Fitness oraz Elfa Pharm. Pierwsza z firm, która specjalizuje się m.in. w wyposażeniu siłowni i klubów fitness w sprzęt do ćwiczeń, będzie działać na terenie podstrefy Kutno i zatrudni 20 pracowników do końca 2018 roku. Elfa Pharm otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie Chociw w woj. łódzkim; zamierza uruchomić produkcję kosmetyków i wyrobów sanitarno-higienicznych. Firma do końca 2015 roku zatrudni co najmniej 30 osób.

Rozbudowę zakładu zapowiedziała spółka Hapam Poland - producent odłączników wysokiego napięcia. Firma chce zainwestować co najmniej 5 mln zł do 2018 r. oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie o kolejnych sześciu pracowników.

Drugie już zezwolenie na działalność w podstrefie Rawa Mazowiecka otrzymała spółka Quick-mix, produkująca materiały budowlane. Firma planuje wybudować nową halę produkcyjną i zaplecze laboratoryjne. Inwestycja ma kosztować co najmniej 5,1 mln zł. Zatrudnienie zwiększy się o 10 pracowników.

W piotrkowskiej podstrefie Huta Szkła Anewal ma m.in. produkować słoiki dla branży spożywczej oraz przetwórstwa rolno-spożywczego. Firma zamierza zainwestować co najmniej 4,6 mln zł oraz zatrudnić nie mniej niż 20 pracowników do końca 2017 r.

Co najmniej 4,5 mln zł ma kosztować firmę POPRAWA Producent Opakowań Tekturowych wybudowanie w podstrefie w Ostrzeszowie (Wielkopolska) hali wraz z nową linią produkcyjną. Przedsiębiorstwo chce zatrudnić przynajmniej 10 nowych pracowników do końca 2014 r. i utrzymać zatrudnienia na poziomie co najmniej 66 osób do końca 2017 r. Jest to już drugie zezwolenie dla firmy w ŁSSE.

Czwarte zezwolenie na działalność w strefie otrzymał BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. W ramach nowej inwestycji, wartej co najmniej 4,2 mln zł, BSH zamierza wybudować w Łodzi nowy budynek biurowy, w którym utworzone zostałoby centrum usług wspólnych, świadczące m.in. usługi finansowo-księgowe. Spółka zadeklarowała zatrudnienie co najmniej 20 pracowników (do 31 grudnia 2015 r.).

Thermica wybuduje w Skierniewicach zakład produkcyjny płyt styropianowych oraz chemii budowlanej. Obiekt zostanie wyposażony w linię do produkcji styropianu oraz produkcji zapraw klejowych. Spółka zainwestuje co najmniej 2,1 mln zł do końca 2015 roku oraz zatrudni przynajmniej 15 pracowników do końca marca 2015 r.

ŁSSE składa się z 44 podstref w 3 województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Do tej pory firmy zrealizowały w niej inwestycje o wartości ponad 10,5 mld zł, dzięki którym powstało prawie 27 tys. miejsc pracy.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.