Immofinanz sprzedaje portfel logistyczny firmie Blackstone

Immofinanz podpisał z firmą Blackstone umowę dotyczącą sprzedaży całego swojego portfela logistycznego.

Transakcja obejmuje łącznie wszystkie 36 obiektów logistycznych z ok. jednym milionem mkw. powierzchni do wynajęcia, które znajdują się w większości w Niemczech (24 nieruchomości), jak również na Węgrzech (5), w Rumunii (3), Polsce (2), na Słowacji (1) i Rosji (1). Blackstone nabędzie również trzy projekty logistyczne będące aktualnie w budowie z ok. 65.000 mkw., w Hamburgu i dwóch rumuńskich miastach, tj. Bukareszcie i Ploiesti, które zostaną doprowadzone do otwarcia przez Immofinanz, a także rezerwy gruntów. Blackstone zintegruje wszystkie te aktywa w ramach swojej europejskiej platformy logistycznej Logicor.

Wpływ na cenę zakupu ma wartość nieruchomości tj. ok. 536 milionów euro, pomniejszona o ok. 28 milionów euro tj. koszty budowy trzech nieruchomości. Wartość ta w przybliżeniu reprezentuje łączną wartość bilansową na dzień 31 lipca 2015 roku i potwierdza przeszacowanie nieruchomości, które nastąpiło w ciągu roku obrotowego 2014/15. Ostateczna cena nabycia zostanie ustalona na podstawie sprawozdań finansowych sporządzonych na dzień zamknięcia transakcji.

Sprzedaż portfela logistycznego podlega warunkom typowym dla tego rodzaju transakcji, takim jak np. zgoda władz antymonopolowych. Oczekuje się, że jej zamknięcie odbędzie się  w pierwszym kwartale roku kalendarzowego 2016.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.