Henpol z nowym kontraktem w Lublinie

Gmach biblioteki WSEI w Lublinie

Firma budowlana Henpol, jako generalny wykonawca, rozbuduje uczelnianą bibliotekę na zlecenie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Na wywiązanie się z kontraktu Henpol będzie mieć czas do końca października 2013 r. Zakres robót obejmuje wykonanie jednokondygnacyjnej nadbudowy biblioteki, która została stworzona w 2008 r., z pomieszczeń bunkra podziemnego byłej fabryki samochodów. Dodatkowa kondygnacja będzie pełnić funkcję czytelni dla studentów, z dostępem od strony parkingu jak i bezpośrednio z budynku WSEI. W dolnej kondygnacji pozostaną wszystkie zbiory biblioteczne oraz zaplecze socjalne.

Wejście główne do budynku znajdzie się tuż nad poziomem terenu, który zostanie odpowiednio wyprofilowany tak, aby zapewnić dostęp od strony parkingu. Robotom budowlanym podlega również wymiana podłoża parkingu w części nad podziemnym magazynem biblioteki oraz wykonanie dojścia od parkingu do uczelni, utwardzonego kostką betonową. Prosta forma architektoniczna nawiązywać będzie do istniejącej zabudowy. Wartość kontraktu nie została ujawniona.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.