Ghelamco, Echo i Marvipol stają do rywalizacji o grunty wokół dworca Warszawa Gdańska

Sześć podmiotów odpowiedziało dotąd na zaproszenie PKP do rozmów w sprawie zagospodarowania okolic dworca Warszawa Gdańska. Są wśród nich m.in. Ghelamco, Echo Investment i Marvipol – poinformował Parkiet.

Spółka PKP dostała jak dotąd sześć odpowiedzi na zaproszenie do rokowań w sprawie zagospodarowania dworca Warszawa Gdańska i terenów przyległych. W tym gronie są Marvipol, Echo Investment, Ghelamco, HB Reavis, Immobel oraz nieruchomościowa spółka Penty Investments. Termin składania ofert wraz z koncepcją architektoniczną upływa 23 sierpnia. Po wstępnej selekcji PKP wybierze kilku oferentów, z którymi przystąpi do negocjacji.

Wiceprezes Marvipolu Sławomir Horbaczewski potwierdził zainteresowanie inwestycją: – Na czele stworzonego przez nas konsorcjum stoi spółka celowa Zintegrowane Centrum Komunikacji. Na razie za wcześnie jest na szczegóły, gdyż na tym etapie chodziło jedynie o zgłoszenie wstępnego zainteresowania projektem. Uznaliśmy ponadto, że będziemy w stanie zrealizować taką inwestycję. Jej wartość może co prawda przekroczyć 900 mln zł, ale zanim rozpocznie się jej realizacja, minie jeszcze rok, dwa lata, więc czasu na przygotowania jest sporo – powiedział w rozmowie z Parkietem.

W połowie czerwca spółka PKP ogłosiła, że poszukuje prywatnego inwestora do zagospodarowania 4,7 ha terenu w okolicach dworca Warszawa Gdańska, na którym ma powstać nowoczesne centrum przesiadkowe z nowym dworcem i częścią komercyjną. Jego zadaniem będzie m.in. wykorzystanie terenu pod kątem powierzchni spełniających funkcje biurowe, usługowe lub hotelowe.

Zagospodarowanie terenu pod inwestycję będzie zależne od wybranego projektu inwestorskiego. Wykonawca – w zależności od pomysłu – będzie mógł zdecydować o przebudowie dotychczasowego dworca, ale także o jego wyburzeniu i postawieniu w jego miejsce zupełnie nowego obiektu dla pasażerów. Na terenach położonych obok dworca powstać mają również obiekty o charakterze komercyjnym

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.