Gdynia zyska nowoczesną Marinę

Nowa Marina Gdynia (źródło: gdyniasport.pl)

13 kwietnia Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręczył porozumienie podmiotom zaangażowanym w tworzenie nowej Mariny. Nowa Marina Gdynia będzie wielofunkcyjnym centrum hotelowo-biurowym z infrastrukturą usługową wraz ze zintegrowaną bazą dla ośrodków żeglarskich.

Projekt zakłada realizację przy współudziale gdyńskich klubów żeglarskich oraz Związku Harcerstwa Polskiego przy nabrzeżu Beniowskiego kompleksu, w ramach którego powstanie profesjonalne zaplecze dla uprawiania żeglarstwa oraz sportów wodnych. W obiekcie znajdą się powierzchnie biurowe dedykowane do obsługi portu jachtowego, sale szkoleniowe, zaplecze sanitarne o wysokim standardzie.

Cały projekt nawiązuje do modernistycznej zabudowy Gdyni. Ważnym kontekstem architektonicznym tego miejsca jest samo nabrzeże Mariny.

Z uwagi na niezwykłą atrakcyjność lokalizacji wzdłuż pierzei Alei Jana Pawła II będącej naturalnym przedłużeniem Skweru Kościuszki, zaprojektowane zostały przeszklone fronty parteru budynku mieszczącego funkcje usługowe, handlowe oraz gastronomiczne.

Ważnym elementem zespołu jest cześć hotelowa, w ramach, której do dyspozycji turystów oddanych zostanie około 200 klimatyzowanych pokoi, każdy z widokiem na morze. Na klientów hotelu jak również na żeglarzy czekać będzie profesjonalne centrum fitness z częścią spa. Na pierwszym piętrze z kolei zlokalizowano funkcję biurową obiektu.

W ramach inwestycji zostanie wykonane zagospodarowanie terenu na powierzchni ok. 6 200 mkw. w tym ok. 2 500 mkw. z przeznaczeniem na miejsca parkingowe i place manewrowe zlokalizowane od strony mariny.

Źródło: gdyniasport.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.