Futureal zainwestuje w Ganta

W Polsce Futureal zainwestował już w centrum handlowe NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim.

Zarząd Gant Development poinformował, że 5 grudnia 2012 r. podpisał umowę z firmą deweloperską Futureal. Węgierska spółka ma zainwestować do 42 mln zł w projekty realizowane przez Ganta.

Na podstawie zawartej umowy Futureal zainwestuje w projekty deweloperskie realizowane przez Ganta poprzez zakup akcji lub udziałów w wybranych przedsięwzięciach oraz poprzez wprowadzenie kapitału. Pierwszym w ten sposób współfinansowanym projektem będzie osiedle mieszkaniowe Amber Park zlokalizowane przy ul. A. Bochenka w Krakowie. Dodatkowo, jako część długoterminowego zobowiązania do współpracy pomiędzy spółkami Grupa Futureal obejmie nowe akcje wyemitowane przez Gant Development i będzie posiadać ponad 5 proc. akcji firmy po zakończeniu emisji.
Działalność deweloperska węgierskiej grupy Futureal obejmuje inwestycje handlowe, biurowe, mieszkalne i mieszane. Wartość inwestycji zrealizowanych przez Futureal przekracza 600 mln euro. Sztandarowa inwestycja Futureal to Corvin Promenade – projekt rewitalizacji terenów miejskich w ścisłym centrum Budapesztu. Właścicielem Futureal Real Estate Holding jest założyciel firmy – Gábor Futó oraz jego ojciec Péter Futó.
W Polsce Futureal zainwestował wraz z irlandzkim Caelum Development w centrum chandlowe NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim. Otwarty w kwietniu 2012 r. obiekt ma 32 400 mkw. powierzchni. Wśród jego najemców są: H&M, C&A, KappAhl, KFC, Cubus, Lavard, Bijou Brigitte, Media Expert i Pure Fitness.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.