Eiffage wykonawcą poznańskiego CH Łacina? Firma wchodzi w nowe branże

CH Łacina, Poznań

Firma budowlana Eiffage rozszerzy wachlarz usług i zaoferuje kompleksową obsługę inwestycji kubaturowych. Pomoże know - how z francuskiej centrali. To początek ekspansji Eiffage na polskim rynku – informuje Puls Biznesu.

Francuski koncern budowlany rozpycha się na polskim rynku. Jest u nas obecny od 2002 r., kiedy przejął giełdowy Mittex. Od zeszłego miesiąca polska spółka zrezygnowała z Miteksu w nazwie i ma nową strukturę. Dziś tworzą ją Eiffage Budownictwo, Eiffage Koleje i Eiffage Instalacje. Za zmianą organizacji idzie nowa strategia. – Nasza polska spółka przyniosła w zeszłym roku 135 mln euro przychodów z pozytywną marżą. W tym roku przychody powinny sięgnąć 150 mln euro i w krótkim czasie wzrosnąć do 200 mln zł rocznie. Uda się dzięki nowej strategii i wartemu 100 mln euro kontraktowi w Poznaniu, o który walczymy – mówi Pierre Berger, prezes grupy Eiffage. Jak wynika z informacji PB,  będzie to budowa centrum handlowego Łacina dla firmy Apsys, również francuskiej. Eiffage chce tam przećwiczyć nowy model organizacji. Będzie nie tylko generalnym wykonawcą, ale również włączy się w projektowanie i przygotowywanie budowy. Zajmie się tym specjalny polsko – francuski zespół.

Wachlarz usług Eiffage ma zostać poszerzony i obejmie consulting, przygotowanie projektów, a nawet deweloperkę. Tu również firmę wesprzeć może siostrzane Eiffage Immobilier. – Mamy znakomicie zlokalizowane działki w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, jednak w obszarach, w których nie mamy doświadczenia: jak budowa mieszkańczy biur, nie zdecydujemy się na działanie bez partnera – mówi Zbigniew Zajączkowski, prezes grupy w Polsce.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.