Drogerie Natura w rękach Pelionu

Alior Bank i Pelion zawarły warunkową umowę dotyczącą sprzedaży przez bank 100 proc. udziałów spółki Polbita (właściciela sieci drogerii Natura) na rzecz CEPD N.V., spółki zależnej Pelionu - podały spółki w komunikatach. Alior Bank utworzy odpis na zbywaną Polbitę, którego wpływ na wynik netto banku za III kwartał szacowany jest na ok. 31 mln zł.

"Głównymi elementami finansowymi transakcji są zobowiązanie CEPD N.V. do dofinasowania spółki Polbita kwotą 10 mln zł oraz zapewnienie przez Alior Bank oraz Erste Group Bank AG długoterminowego finansowania dłużnego w łącznej kwocie do 150 mln zł, przeznaczonego na rozwój i refinansowanie obecnego zadłużenia spółki Polbita, które zabezpieczone będzie m.in. gwarancją CEPD N.V. oraz Pelion na łączną kwotę 62,5 mln zł" - napisano w komunikacie Pelionu.

Dodano, że warunkiem przejścia tytułu do udziałów w spółce Polbita jest m.in. uzyskanie przez spółkę CEPD N.V. zgody Prezesa UOKiK na transakcję.

Pelion podał, że kupno aktywów jest finansowane ze środków własnych.

Alior Bank poinformował w swoim komunikacie o utworzeniu odpisu aktualizującego wycenę spzredawanych aktywów w kwocie ok. 38 mln zł. Odpis będzie miał wpływ na zysk netto banku za III kwartał 2014 r. w szacowanej wysokości ok. 31 mln zł.

"(...)powyżej opisane zdarzenie nie ma wpływu na poziom generowanych przez bank przychodów operacyjnych oraz kosztów działania" - podano w komunikacie.

"Ponadto zarząd banku jest usatysfakcjonowany obecną skalą wzrostów w zakresie kredytów, depozytów jak i zyskowności" - dodano.

Polbita zarządza siecią 258 drogerii działających pod marką Natura, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Skonsolidowane przychody tej spółki za 2013 r. przekroczyły 420 mln zł - informuje PAP.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.