Deichmann po raz kolejny na plusie

Wojciech Normand, wiceprezes zarządu Deichmann - Obuwie Sp. z o.o.

Największa sieć sklepów obuwniczych w Polsce odnotowała w minionym roku bardzo dobre wyniki sprzedaży. Deichmann otworzył nowe sklepy, część przebudował, a na ten rok zapowiada kolejne inwestycje.

Deichmann w minionym roku odnotował 808, 1 mln zł obrotu (1% wzrostu obrotu w stosunku do roku 2012), 8,73 mln sprzedanych par obuwia, 23 nowo otwarte sklepy i 6 całkowicie przebudowanych.

- Biorąc pod uwagę skutki światowego kryzysu, które w gospodarce odczuwamy już od kilku lat oraz łagodną zimę, która w tym roku cieszyła Polaków lecz położyła się cieniem na przemyśle obuwniczym poprzez zmniejszoną sprzedaż zimowego obuwia, można powiedzieć, że wynik naszej firmy to wielki sukces. Zmagania z przeciwnościami zwieńczone sukcesem  to stała tendencja firmy od 2010 roku, gdy również pogoda wystawiła branżę obuwniczą na ciężką próbę. Mimo nieprzychylnych rynkowych tendencji oraz zawirowań związanych z pogodą udało nam się  po raz kolejny nie tylko wypracować większy obrót niż w roku 2012, ale również dokonać w Polsce kolejnych inwestycji - mówi Wojciech Normand, wiceprezes zarządu Deichmann - Obuwie Sp. z o.o.

W tym roku firma planuje otworzyć 22 nowe placówki i utworzyć 150 nowych miejsc pracy. W planach jest także rozwój zaplecza logistycznego.  - W bieżącym roku planujemy przede wszystkim otwarcie około 22 nowych sklepów oraz rozbudowę centrum logistycznego firmy we Wrocławiu, które osiągnie powierzchnie 16 tys. mkw. Te inwestycje związane będą ze zwiększeniem ilości miejsc pracy w naszej firmie o około 150 stanowisk – mówi Wojciech Normand.

Deichmann to największa sieć sklepów obuwniczych w Europie. Obecnie posiada ponad 3500 sklepów w 23 krajach, w tym ponad 220 salonów w Polsce.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.