Baltona wraca na polskie lotniska

Baltona szacuje koszt otwarcia 14 lokali na Lotnisku Chopina na ponad 30 mln złotych. Zawarła ugodę kończącą spór z PPL LOT.

Baltona szacuje koszt otwarcia kilkunastu lokali sprzedaży wolnocłowej na Lotnisku Chopina w Warszawie na kwotę ponad 30 mln złotych. Pod koniec sierpnia b. roku Baltona otworzy 3 sklepy w lokalach zastępczych: 2 w strefie Schengen i 1 w non-Schengen.

- W sumie podpisaliśmy umowę na 14 lokali, a otwieramy 13 do końca bieżącego roku. Pod koniec sierpnia otwieramy 3 punkty tymczasowe i kolejne lokale będą oddawane sukcesywnie po kilka lokali co miesiąc. Chcemy zainwestować w nowoczesność i technologię, a  koszt takich zmian będzie dość duży. Szacujemy go na ponad 30 mln złotych – powiedział Piotr Kazimierski, prezes spółki

W maju 2018 roku Grupa Baltona zawarła z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze ugodę, kończącą spór dotyczący najmu powierzchni handlowych na Lotnisku Chopina w Warszawie. Na mocy ugody strony zrzekły się względem siebie wszelkich wzajemnych roszczeń. Spółka zawarła jednocześnie z PPL pakiet łącznie 14 umów najmu powierzchni handlowych, obejmujących 14 sklepów o łącznej powierzchni ok. 2818,75 mkw. w obu terminalach lotniska.

Jak poinformował zarząd spółki - oficjalne otwarcie sklepu na lotnisku we Wrocławiu odbędzie się 30 sierpnia tego roku.

W I kwartale 2018 roku przychody grupy Baltona wzrosły o 1 proc. rok do roku do 91,9 mln zł, a strata EBITDA wyniosła 2,4 mln zł wobec 1,3 mln zł straty rok wcześniej.

Niedawno spółka otworzyła 3 sklepy o łącznej powierzchni 1000 mkw. na estońskim lotnisku w Tallinie. Port ten obsługuje 2,5 mln pasażerów rocznie.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.