BGK kupił od PKO BP udziały w funduszu Marguerite I

BGK kupił od PKO Banku Polskiego udziały w funduszu Marguerite I. Dzięki temu funduszowi  inwestorzy zrealizowali w Polsce ważne projekty o wartości blisko 2 mld złotych. 

Bank Gospodarstwa Krajowego kupił od PKO Banku Polskiego udziały w funduszu Marguerite I - poinformował PKO BP w komunikacie. PKO Bank Polski po zrealizowaniu zakładanych celów zaangażowania w projekt zakończył udział w funduszu Marguerite I. Jego następcą, reprezentującym polskie interesy na arenie europejskiej, został Bank Gospodarstwa Krajowego. Dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu PKO Banku Polskiego w Marguerite I inwestorzy zrealizowali w Polsce ważne projekty o wartości blisko 2 mld złotych. 

Jak podano, od listopada 2017 r. BGK jest również inwestorem w nowo utworzonym funduszu Marguerite II. Decyzja o odkupieniu od PKO Banku Polskiego udziałów w funduszu Marguerite I wiąże się z przystąpieniem  BGK do Marguerite II.

- Finansowanie dużych przedsięwzięć infrastrukturalnych wpisuje się w misję BGK, którą jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Przypomnę, że fundusz, który ma siedzibę w Luksemburgu, po raz pierwszy otworzy biuro regionalne. Dzięki naszemu zaangażowaniu będzie ono zlokalizowane w Warszawie – powiedział Paweł Nierada, pierwszy wiceprezes zarządu BGK.  W fundusze  Marguerite I oraz  Marguerite II zainwestowały największe europejskie banki rozwoju. 

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.