BBI łączy siły z Librecht&Wood: budowa Konesera przyśpieszy

Wizualizacja części handlowej Konesera

BBI Development, właściciel terenów dawnej fabryki wódek Koneser na warszawskiej Pradze, połączył siły z firmą Librecht&Wood. Wspólnie zrealizują biurowo - handlową część inwestycji. Budowa ma nabrać przyśpieszenia w przyszłym roku, a jej ukończenie nastąpi najpóźniej w 2017 r.

BBI Develoment podpisał właśnie z Librecht&Wood przedwstępną umowę inwestycyjną. Strony powołają spółkę celową, do której giełdowy fundusz wniesie ok. 33 tys. mkw. gruntu, wyodrębnionego z terenu dawnej fabryki przy Ząbkowskiej. To około 68 proc. całej powierzchni terenu. Ta część, tzw. Kwartał Centralny, zostanie zrealizowana wspólnymi siłami. Powstaną tu kameralne butki, eleganckie salony mody, punkty usługowe, salony kosmetyczne oraz klub fitness. Zajmą łącznie ok. 22,5 tys. mkw. Projekt zakłada również wybudowanie kolejnych 22 tys. mkw. biur w klasie A i B+. Całość ma być gotowa najpóźniej w 2017 r.

Na mocy umowy, w latach 2013-2015 wkład finansowy L&W w przedsięwzięcie ma wynieść ok. 54 mln zł. BBI Development wniesie grunt i dołoży ok. 21,8 mln zł. Porozumienie jest uzależnione od kilku czynników: wyników badania due diligence, decyzji banku finansującego, uzyskania pozwoleń na budowę i zamknięcia transakcji sprzedaży inwestycji Plac Unii, która ma być gotowa jesienią. Ten kompleks biurowo – handlowy spółki też budują wspólnymi siłami.  

Centrum Praskie Koneser to wielofunkcyjna architektura miejska, określana mianem mixed-use, która połączy przestrzeń mieszkaniową, handlową, biznesową i kulturalną. Projekt kompleksu, który powstanie na 5 ha terenu dawnej fabryki wódki przy ul. Ząbkowskiej, obejmuje adaptację starych postindustrialnych budynków i budowę nowoczesnych obiektów, które wpiszą się w zabytkową przestrzeń. Inwestycja jest podzielona na etapy. Na przełomie roku ruszyła już budowa części mieszkaniowej w Koneserze. Obejmuje rewitalizację zabytkowego budynku Mennicy, w którym powstaną wyjątkowe lofty oraz nowoczesnego budynku Wytwórni utrzymanego w typie soft-loftów. W sumie część mieszkaniowa to blisko 330 lokali o zróżnicowanej powierzchni od 35 do 170 mkw.

BBI łączy siły z Librecht&Wood: budowa Konesera przyśpieszy

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.