Adventure World Warsaw nie może upaść

Makieta Adventure World Warsaw Parks & Resorts

Jak poinformował Puls Biznesu nie będzie upadłości Adventure World Warsaw (AWW) — zdecydował w styczniu warszawski sąd, do którego z wnioskiem zwrócili się: jego holenderski prezes Peter Jan Mulder, a także budowlana spółka Imtech Polska — jeden z największych wierzycieli.

Według bilansu, 24 września 2013 r. zobowiązania i rezerwy na zobowiązania AWW sięgały 281 mln zł, z czego 162 mln zł na rzecz jednostek powiązanych. Nadzorca oszacował, że proces upadłościowy potrwałby około 18 miesięcy i pochłonąłby 1,5 mln zł — bez wynagrodzenia syndyka.

„Zakładając, że przy sprzedaży nieruchomości dłużnika uda się uzyskać zakładane wartości szacunkowe, do zapłaty pozostanie jeszcze kwota 171,5 mln zł. Sprzedaż pozostałej części składników majątku dłużnika (…) pozwoli na spłatę jedynie 0,08 proc. pozostałych zobowiązań” — czytamy w sprawozdaniu Anny Kubery, tymczasowego nadzorcy sądowego. Ponieważ wpływy ze sprzedaży nieruchomości przypadłyby beneficjentom hipotek, a więcej majątku spółka praktycznie nie ma, sąd uznał, że nie ma sensu prowadzenia procesu upadłościowego — czytamy w Pulsie Biznesu.

Źródło: PB.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.