RD bud 20 lat na rynku

Mokotowska Square

Minęło 20 lat od momentu, w którym spółka RD bud weszła na plac budowy, by zrealizować swój pierwszy kontrakt.

Wszystko zaczyna się w 1997 roku – w ramach ekspansji francuskiej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilelul do życia powołana zostaje spółka Rabot Dutilleul Polska, dziś powszechnie znana jako RD bud. W lipcu Generalny Wykonawca realizuje już swoje pierwsze zlecenie– budowę „pod klucz” zakładów produkcyjnych Faurecia w Grójcu. Od tego momentu obiekty przemysłowe stanowią jeden z kluczowych obszarów działalności RD bud. Do portfolio sukcesywnie dołączają kolejne zakłady produkcyjne, m.in. L’Oreal pod Warszawą, Woodward i Royal Canin w Niepołomicach, a także Michelin w Olsztynie czy Nutricia w Opolu.

1998 rok to początek wielkiej przygody RD bud z sektorem retail. To wtedy po raz pierwszy kredytu zaufania udziela Generalnemu Wykonawcy Castorama Polska, powierzając mu budowę „pod klucz” swoich marketów przy ulicy Głębockiej w Warszawie oraz na Bielanach Wrocławskich.

Rok później branża jest świadkiem kolejnego debiutu w wykonaniu firmy RD bud. Firma podpisuje umowę na budowę „pod klucz” 3-gwiazdkowego hotelu Ibis przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie. Dziś spółka z Grupy Rabot Dutilleul ma na swoim koncie m.in. hotele Campanile w Lublinie, Łodzi i Poznaniu, Hotel Ibis Budget w Toruniu oraz hotele francuskiej sieci B&B w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, a nawet w Niemczech – Berlinie i Monachium.

W 2005 r.za sterami RD bud staje Eric Agnello, który jako Dyrektor Generalny wprowadza firmę na ścieżkę przyspieszonego rozwoju. Dwa lata później nie tylko świętuje ona swoje 10-lecie, lecz także realizuje swój pierwszy projekt biurowy – Cristal Park w Warszawie, który okazuje się zaledwie wstępem do dłuższej współpracy z firmą Yareal Polska. Obie spółki spotykają się ponownie w 2009 r, umowa na rewitalizację biurowca Mokowska Square w Warszawie otwiera nowy rozdział w życiu Generalnego Wykonawcy pod tytułem „budownictwo certyfikowane”. Stołeczna inwestycja otrzymuje certyfikat BREEAM, a niedługo potem w ślad za nią idzie budowany od podstaw warszawski biurowiec – Oxygen Park.

Przełomowym dla spółki jest rok 2010. RD bud podpisuje swój pierwszy kontrakt mieszkaniowy– Rezydencja ELIZA w Warszawie. Wraz z pozyskaniem zlecenia na rozbudowę CH RIVIERA w Gdyni (dawniej CH Wzgórze), spółka poszerza zakres swojej działalności o modernizacje centrów handlowych. Sukces na Pomorzu owocuje kolejnymi dużymi zleceniami – m.in. projektami dotyczącymi modernizacji wybranych stref znanych warszawskich centrów handlowych m.in. CH Arkadia czy CH Promenada.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.