Polnord potraja liczbę lokali

Polnord w poszczególnych spółkach Grupy odda w I kwartale zakontraktował 323 lokale, co stanowi trzykrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. 

Polnord jest dobrze przygotowany na największe wyzwania przed jakimi stanie branża deweloperska w nadchodzących miesiącach, takimi jak dostęp do atrakcyjnych gruntów i rosnące koszty wykonawstwa. Spółka ma jeden z największych banków ziemi na rynku, a jednocześnie wciąż aktywnie poszukuje kolejnych atrakcyjnych działek w największych polskich aglomeracjach.

Według danych ważonych udziałem, Polnord w poszczególnych spółkach Grupy, w wyniku finansowym za I kwartał 2018 r. rozpoznane zostaną 323 lokale, co stanowi trzykrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy ostateczne umowy przeniesienia własności Spółka zawarła ze 108 klientami.

Sprzedaż netto lokali, według danych ważonych udziałem Polnord w spółkach zależnych, wyniosła w I kwartale b. roku  298 sztuk, wobec 335 lokali zakontraktowanych w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku.

W liczbie zakontraktowanych lokali widać nieznaczną korektę, która jest wynikiem zakończenia programu Mieszkanie dla Młodych. Ułatwiał on wielu nabywcom mieszkań wpłatę wymaganego wkładu własnego. W inwestycjach Grupy Polnord mieszkania nabywane z wykorzystaniem kredytów MdM nigdy nie stanowiły jednak dużego udziału. 

Źródło: Polnord

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.