Co deweloperzy oferują w standardzie?

Prywatne przedszkole na osiedlu, SPA, dachy pokryte zielenią czy lokale z systemem smart home. Deweloperski „standard” nabiera nowego znaczenia - czego można oczekiwać, kupując nowe mieszkanie?

Deweloperzy nie mają wątpliwości – największy wpływ na wybór nowego mieszkania wciąż mają atrakcyjna lokalizacja i cena lokalu. Co, gdy te są do siebie podobne? Potencjalnych klientów przyciągają dodatkowe udogodnienia w standardzie inwestycji.

Inwestorzy zwracają uwagę na silny zwrot ku naturze – chcemy z jednej strony mieszkać blisko centrum miasta, a z drugiej cieszyć się zieloną okolicą. Na terenie nowych osiedli powstają pełne nasadzeń wewnętrzne dziedzińce, a zieleń wkracza nawet na szczyty budynków, jak w gdańskim Garden Gates. Mieszkańcy będą mogli spędzać czas w otoczeniu zieleni na tarasie dachowym, stanowiącym dodatkową przestrzeń rekreacyjną.– mówi Andrzej Miś z Budimeksu Nieruchomości.

Komfortowe, bezpieczne i pozwalające obniżyć koszty utrzymania mieszkanie. To rzeczywistość osiedli wyposażonych w systemy smart home. - System inteligentnego domu coraz częściej staje się standardowym wyposażeniem – i to nie tylko prestiżowych osiedli. Deweloperzy reagują w ten sposób na oczekiwania nabywców – mówi Mikołaj Pertek, Country Manager FIBARO.

Moda na zdrowy i aktywny tryb życia odcisnęła się na nowo projektowanych osiedlach. W folderach najważniejszych deweloperów inwestycje imponują wielofunkcyjnością – to nie tylko miejsca do spania, ale wręcz mini-miasteczka, mające zapewnić wszystkie możliwe udogodnienia. Plenerowa siłownia, strefa fitness dla mieszkańców czy prywatne boisko, a na wieczorny relaks strefa do grillowania. Nowe inwestycje coraz częściej przypominają doskonale wyposażony hotel.

Obok miejsc parkingowych równie istotne jest posiadanie miejsca na rowery, a nawet rowerowej stacji warsztatowej. Liczą się też udogodnienia dla rodzin – osiedlowe przedszkola czy wózkarnie. Do tego dochodzą wygodne systemy spłaty kredytu (20/80, a nawet 10/90), które pozwalają na łatwiejszy start świeżo upieczonym rodzicom i młodym małżeństwom.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.