Awbud rozwiązuje kontrakt z WTBS Kwatera na budowę osiedla w Warszawie

Konsorcjum z udziałem Awbudu rozwiązało kontrakt na budowę kompleksu mieszkaniowo - biurowego przy ul. Glińskiej na warszawskim Targówku. Inwestorem projektu było Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Kwatera, które w ramach rozliczenia zapłaci niedoszłym wykonawcom blisko 3,6 mln zł.

Kontrakt na wybudowanie osiedla z WTBS Kwatera został podpisany w lipcu 2012 r. Konsorcjum w składzie: Awbud i Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (zależne od Mostostalu-Zabrze) miało zaprojektować i wybudować inwestycję, składającą się z 10 wielorodzinnych budynków mieszkalnych na 736 mieszkań wraz z garażami oraz budynku biurowego przy ul. Gilarskiej na warszawskim Targówku.

Inwestycja, która miała być gotowa w 2014 r., jeszcze się nie rozpoczęła. Inwestor i wykonawca zadecydowali więc o obustronnym rozwiązaniu umowy. – Strony umowy postanowiły o zawarciu porozumienia, mając na uwadze opóźnienie w realizacji umowy powodowane przyczynami niezależnymi od stron oraz wynikający z tego opóźnienia brak możliwości wykonania umowy w terminie –  napisał w uzasadnieniu giełdowy Awbud. W ramach rozliczenia I etapu, czyli prac projektowych, WTBS zapłaci konsorcjum prawie 3,6 mln zł, Awbud dostanie 40 proc. tej kwoty. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.