STRABAG rozbuduje drogę wojewódzką nr 226

STRABAG Sp. z o.o. podpisał z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku umowę na rozbudowę do wyższej klasy drogi wojewódzkiej nr 226 pomiędzy Węzłem „Rusocin autostrady A1 – Pruszcz Gdański i Pruszcz Gdański-Przejazdowo. Wartość umowy wynosi 31mln PLN netto. Prace będą prowadzone w systemie „projektuj i buduj”. Kierowcy pojadą nową drogą już latem 2018 roku.

Inwestycja przewiduje podniesienie klasy drogi wojewódzkiej do klasy G, czyli głównej i poprawę bezpieczeństwa panujących na niej warunków drogowych. Jezdnie zostaną poszerzone do 7 m szerokości z obustronnymi poboczami i dostosowane do prędkości poruszania się pojazdów poza terenem zabudowanym do 50-90 km/h. Na całej długości rozbudowywanej drogi wykonane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe.

W ramach zadania STRABAG zaprojektuje i rozbuduje obiekty mostowe w miejscowości Mokry Dwór nad Motławą oraz rzeką Czarną Łachą. Przebudowie ulegnie także infrastruktura podziemna: wodno-kanalizacyjna, oświetleniowa, rowy melioracyjne oraz przejazd kolejowy w Pruszczu Gdańskim. Powstaną też nowe zatoki autobusowe.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.