Panattoni: Pierwsze półrocze pod znakiem budowy

Panattoni Europe, marka na rynku nieruchomości przemysłowych, podsumował pierwsze półrocze 2010 roku. I i II kwartał dla dewelopera to podpisanie nowych umów na wynajem 145 000 mkw. powierzchni magazynowej, w tym największy w Polsce deal z Tesco - 57 000 mkw.

145 000 mkw. – tyle wynosi powierzchnia przemysłowa nowych kontraktów, podpisanych przez Panattoni Europe w I półroczu 2010 roku. Deweloper może pochwalić się wzrostem wynajmowanej powierzchni względem zeszłorocznego podsumowania, w którym Panattoni osiągnął wynik 107 000 mkw. Wśród podpisanych kontraktów w I półroczu 2010 roku znalazła się największa umowa najmu w Polsce, 57 tys. mkw. - inwestycja build-to-suit (BTS) dla Tesco w Gliwicach.

I półrocze 2010 dla Panattoni Europe to również ponad 200 000 mkw. powierzchni w budowie, z czego 137 000 mkw. to BTSy między innymi dla firmy Neuca w Panattoni Park Ożarów (20 100 mkw.), Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP), firmy należącej do Nestlé w Panattoni Park Toruń (ponad 30 000 mkw.), ekomagazyn dla H&M w Panattoni Park Poznań I (30 000 mkw.) oraz oddanie 5 400 mkw. szytego na miarę magazynu dla firmy Farmacol. Dodatkowo, Panattoni Europe ukończył budowę trzeciej, z pięciu planowanych, hali w Panattoni Park Łódź East.

Warto zaznaczyć, że Panattoni Europe zintensyfikował swoje działania również na terenie Republiki Czeskiej. I półrocze 2010 przyniosło 100 proc. wynajęcie istniejącej powierzchni w dwóch parkach, które posiada deweloper – Panattoni D5 Logistic Park oraz Panattoni Park Prague-Airport. Jednocześnie Panattoni nawiązał na terenie Czech współpracę z Airport Logistic Park, stając się zarządcą ponad 56 000 mkw. powierzchni oraz zostając odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu i zarządzanie aktywami centrum logistycznego. Dodatkowo, deweloper rozpoczął budowę inwestycji BTS o powierzchni 5 300 mkw. dla czeskiego GM Electronic.

W I półroczu 2010 Panattoni Europe oddał do użytku branży nowe narzędzie – polską stronę internetową www.panattoni.pl. Zgodnie z założeniami stała się ona serwisem produktowym, rozbudowanym o wyszukiwarkę wolnych powierzchni, bazę parków wraz z ich szczegółami oraz funkcjonalnym i eksperckim poradnikiem zawierającym słownik pojęć charakterystycznych dla rynku deweloperskiego powierzchni przemysłowych.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 40 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku i przez ten czas zrealizował 36 projekty o łącznej wartości 648 mln euro. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce i Czechach ok. 1,2 mln mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W ramach Panattoni Europe działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak arvato services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker i Tesco. Oprócz Polski Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Czechach, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Luksemburgu i Niemczech.

Źródło: Panattoni

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.