KZN wybrał nieruchomości Poczty

Krajowu Zasób Nieruchomości wybrał nieruchomości należące do Poczty Polskiej, które będą mogły zostać wykorzystane w ramach programu Mieszkanie Plus.

Krajowy zasób Nieruchomości wybrał nieruchomości należące do Poczty Polskiej, które będą mogły zostać przeznaczone na mieszkania w ramach programu Mieszkanie plus – poinformował Tomasz Żuchowski,  wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Samorządy mogą nabyć na potrzeby gminnego zasobu mieszkaniowego nieruchomości należące do Poczty Polskiej, które po remoncie lub adaptacji mogą zostać włączone do oferty lokali mieszkalnych, którymi dysponują gminy.

Grunty Poczty Polskiej wraz z budynkami znajdującymi się na nich, wybrane przez Krajowy Zasób Nieruchomości to Bartniki, Bestwina, Bojszowy, Chałupki, Dziwnów, Górki Wielkie, Izbicko, Kuźnia Raciborska, Niegosławice, Serock, Stare Jabłonki, Urle, Wińsko.

Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości weszła w życie 11 września. Dzięki niej powstanie tzw. bank ziemi, który będzie gospodarował nieruchomościami Skarbu Państwa. Grunty, które wejdą do KZN zostaną przeznaczone pod budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus. Maksymalny czynsz będzie ustalany na podstawie rozporządzenia wydawanego co roku przez Radę Ministrów.

Zakłada się, że pierwsze budynki w programie Mieszkanie plus na gruntach Skarbu Państwa powstaną w 2019 r. Krajowy Zasób Nieruchomości zawarł umowy dotyczące uruchomienia inwestycji z programu Mieszkanie plus ws. 130 nieruchomości w 58 miastach wskazanych przez PKP SA oraz 208 nieruchomości Poczty Polskiej.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.