GDDKiA: Intercor dokończy Most w Mszanie zamiast Alpine Bau

Spółka Intercor z Zawiercia zrealizuje prace naprawcze na moście w Mszanie, w ciągu autostrady A1, który budowało konsorcjum Alpine Bau.

Program naprawczy zostanie zrealizowany za kwotę 55,4 mln zł brutto przez firmę Intercor, z którą GDDKiA podpisała umowę. Wykonane zostaną m.in.: zamontowanie pod obiektem systemu kabli sprężających wspartych na dewiatorach – elementach kierunkujących ich trasę, zabetonowanie brakujących części obiektu, wykonie żeber usztywniających wewnątrz skrzynki obiektu, korekcja lin podtrzymujących obiekt, zamontowanie dylatacji i robocze obciążenie próbne obiektu.  Wartość umowy zostanie w całości pokryta z zabezpieczonej na rzecz Skarbu Państwa gwarancji Alpine Bau.

Wykonawca dokończenia budowy mostu oraz odcinka autostrady A1 Świerklany – Mszana, zostanie wybrany w osobnym przetargu, który ma zostać ogłoszony w drugiej połowie lipca. Prace powinny ruszyć na przełomie września i października, tak by przy sprzyjających warunkach atmosferycznych do końca roku wszystkie roboty zostały zakończone.
Dwa kontrakty drogowe realizowane dotychczas przez firmę Alpine Bau - droga S5 pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem oraz droga krajowa 16 na północnym wschodzie kraju - również zostaną dokończone przez innych wykonawców, których GDDKiA wybierze w nowych przetargach.

Dziennik Gazeta Prawna poinformował dziś, że sąd gospodarczy oddalił wniosek o upadłość likwidacyjną Alpine Construction Polska, spółki z holdingu Alpine Bau z powodu braku środków na koszty postępowania upadłościowego. Wniosek złożył Pekabex, który był podwykonawcą Alpine na budowie warszawskiego Stadionu Narodowego. Z kolei w zeszłym tygodniu wniosek o ogłoszenie niewypłacalności złożył  w austriackim sądzie sam koncern Alpine Bau GmbH.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.