Budowa S3 na odcinku Brzozowo-Rzęśnica

Budimex podpisał umowy z Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie na realizację dwóch odcinków drogi ekspresowej S3. W imieniu firmy umowę podpisał prezes Zarządu, Dariusz Blocher.

W ramach zadania: Budowa drogi S3 na odcinku Miękowo – koniec obwodnicy Brzozowa wraz z rozbudową odcinka Miękowo – Rzęśnica, Budimex dostosuje drogę krajową nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Brzozowo – Miękowo waz z budową obwodnicy Brzozowa oraz na odcinku Miękowo (koniec obw. Miękowa) – Rzęśnica (węzeł Rzęśnica z węzłem). Kontrakt realizowany jest w systemie "projektuj i buduj". 

Pierwsze z zadań, Brzozowo – Miękowo, obejmuje odcinek o długości 22,4 km. Budowa drogi S3 przebiega głównie przez tereny leśne. W ramach kontraktu wybudowane zostaną: wiadukty, przejścia dla zwierząt górą, przepusty melioracyjne z funkcją przejścia dla zwierząt, most z funkcją przejścia zwierząt) oraz węzły: Brzozowo, Przybiernów, Babigoszcz i miejsca obsługi podróżnych. 

Wartość umowy na budowę odcinka Brzozowo – Miękowo wynosi 293,13 mln zł netto.

Łącznie wybudowanych zostanie 5 obiektów inżynierskich (2 przejścia górne dla zwierząt, wiadukt na węźle Kliniska i na węźle Rzęśnica oraz kładka dla pieszych), dodatkowo istniejący obiekt na rzece Inie zostanie dostosowany jako obiekt pełniący funkcję przejścia dla zwierząt. Wartość umowy na budowę odcinka Miękowo – Rzęśnica wynosi 102,66 mln zł netto.

Termin zakończenia prac dla obu odcinków wynosi 34 miesiące od daty zawarcia umowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Do czasu realizacji Robót (etap realizacji Robót) nie wlicza się okresów zimowych.

Źródło: Budimex

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.