Budimex na półmetku inwestycji w Lublinie wartej ponad 110 mln zł

Budowa stadionu w Lublinie

Do zakończenia budowy stadionu miejskiego przy ul. Krochmalnej w Lublinie pozostało 8 miesięcy, a poziom zaawansowania robót przekroczył 50 proc. poinformował Budimex.

Do wykonania pozostały prace, które firma będzie mógł realizować w okresie zimowym. Obecnie jest wykonywana konstrukcja zadaszenia nad stadionem.

Nad częścią klubową i konferencyjną stadionu jest wykonywana izolacja zadaszenia. Łączna powierzchnia izolacji to 3,2 tys. mkw. Montowana jest stolarka aluminiowa okienna i drzwiowa, a także fasady do przeszkleń.

Trwa montaż instalacji elektrycznej, sanitarnej i wentylacyjnej. Rozpoczęły się także roboty murowe i tynkarskie. Wewnątrz obiektu są uszczelniane trybuny i te prace potrwają do końca października.

Na zewnątrz jest budowany parking dla 1,1 tys. samochodów. Dobiegają końca prace żelbetowe na zbiorniku retencyjnym.

Umowa na projekt i budowę stadionu miejskiego w Lublinie, o wartości 110, 7 mln zł netto, została podpisana 2 września 2011 roku. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec czerwca 2014 roku. Stadion pomieści 15,5 tys. widzów. Znajdą się na nim dwie loże prezydenckie i 10 lóż dla vip-ów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.